IKON MENKUL Prodigy

IKON MENKUL Prodigy İndir

IKON MENKUL Prodigy

NASIL KURULUR

1. Yukarıdaki “Şimdi İndirin” adlı indirme butonuna tıklayın. (Eğer öntanımlı MS Windows indirme programı versiyonlarından farklı bir indirme programı kullanıyorsanız, indirme sürecinde daha az ya da çok adım olabilir. Aşağıdaki komutlar sadece öntanımlı MS Windows indirme program için geçerlidir.)

2. Dosyanın ismini ve boyutunu belirtin.(IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe)

3. Açılan iletişim kutusu size “Bu dosyayla ne yapmak istiyorsunuz?” diye sorar. “Diske Kaydet.”in üzerine tıklayın.

4. Eğer “Doğrudan Kurma Özelliği”ni denemek istiyorsanız, ““Bu programı yerinden kur”” un üzerine tıklayın ve bundan sonra "IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe Kurulum”” kısmındaki komutları takip edin.

5. Eğer “”Diske Kaydet”in üzerine tıkladıysanız, ikinci pencerede dosyayı kaydetmek için bir dizin seçin. Daha sonra OK’e tıklayın.

6. İndirme başlar. Lütfen sabırlı olun ve sürecin sonuna kadar bekleyin. Eğer indirme işlemi yarıda kesilirse, indirilmiş dosya bozuk demektir. Devam etmek için aşağıdaki kısma bakın. (“Eğer indirilmiş dosya bozuk ise…”)

7. Önemli: İşlem tamamlandığında, dosya isminin doğru olup olmadığını kontrol edin (yukarıdaki dosya isimlerine bakın).

NASIL KURULUR

1. Windows Explorer’ı kullanarak daha önce tercih edilen dizini seçin.

2. Dosya otomatik kurulur yürütülür olduğu için, kurma dosyasını üzerinin iki kez tıklayarak başlatın.

3. Kurulum programı kullandığınız işletim sisteminin çeşidini tanımlamaya çalıştığı için ortaya çıkan hata mesajlarını göz ardı edin (Şimdilik desteklenen tek işletim sistemi çeşidi MS Windows 98/NT/2000/XP/ME/Vista/7’dir) ve bu mesajlar kurulum süreciyle ilişkin doğru hatalar değildir. Sistemin güncel ya da eski versiyonlarını daha önce kurduysanız, IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe Online Trading Sistem Yükleyici başladığında “Kurulumu Kaldır” yerine “Kurulumu Onar”ı seçin.

IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe KURULUM

1. Windows Explorer’ı kullanarak daha önce tercih edilmiş dizini seçin.

2. İndirme başlıyor. Lütfen sabırlı olun ve sürecin sonuna kadar bekleyin. Eğer indirme işlemi yarıda kesilirse, indirilmiş dosya bozuk demektir. Bu da sistem kurulumunun başarısız olduğunu gösterir, komutları tekrar baştan takip etmelisiniz.

3. Kurulum programı kullandığınız işletim sisteminin çeşidini tanımlamaya çalıştığı için ortaya çıkan hata mesajlarını göz ardı edin (Şimdilik desteklenen tek işletim sistemi çeşidi MS Windows 98/NT/2000/XP/ME/Vista/7 dir) ve bu mesajlar kurulum süreciyle ilişkin doğru hatalar değildir. Sistemin güncel ya da eski versiyonlarını daha önce kurduysanız, IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe Online Trading Sistem Installer başladığında “Kurulumu Kaldır” yerine “Kurulumu Onar”ı seçin

EĞER İNDİRİLEN DOSYA BOZUK İSE

1. Eğer internet bağlantısı indirme işlemi tamamlanmadan kesildiyse (boyut eşleşmiyorsa) ya da eğer yükleme işlemi yapıldıktan sonra dosya çalışmıyorsa (bağlantı süresinde olabilir), daha sonra kurulum prosedürü bir mesaj boyunca hata verecektir.

2. İndirilmiş dosyayı sabit diskinizden silin. Daha sonra aynı yerden dosyayı indirmeyi deneyin.

3. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, Teknik Yardım Bölümümüzle irtibata geçmeyi deneyin.

NASIL KALDIRILIR

1. Windows masaüstünden, Başlat/Ayarlar/Denetim Masası’nı seçin.

2. Denetim Masası penceresi açılır. Program Ekle/Kaldır simgesinin üzerine çift tıklayın.

3. Daha önce kurulan programların listesini gösteren bir iletişim penceresi açılır. Program seçin ve Kaldır simgesinin üzerine tıklayın.

4. Komutları takip edin.

SİSTEMİ ÇALIŞTIRMA

1. Windows Masaüstünüzde Online Trading Sistemi kısayolunu görürseniz, program çalıştırmak için kısa yolun üzerine çift tıklayın.

2. Eğer kısayolu göremiyorsanız, kurulum süreci başarısız olmuş demektir. Program tekrar indirmeyi deneyin ve yeniden kurun ya da daha önce indirdiğiniz kurulum dosyasıyla programı yeniden kurun.

3. Online Trading Sistem’i başlatmadan önce her defasında internete bağlı olduğunuzdan ve internetinizin şuan sorunsuz olduğundan emin olun. Eğer internet bağlantısınız yoksa ya da sistemi çalıştırırken sorun çıkarıyorsa, oturum aç formu ortaya çıkmadan önce ActiveX Components’e ilişkin hata mesajı görünür.

4. Eğer sistemi başlatmayı denediğinizde “Adres kullanılıyor” hata mesajını alırsanız, son zamanlarda açılmış sistem kopyası henüz kapatılmamış demektir. Bu mesajı görev çubuğunda görürseniz, lütfen yeni bir sistem kopyası açana kadar onu kapatmayın. Eğer görev çubuğunda kopyayı göremiyorsanız, Görev Yöneticisinden program kapatmalısınız. Bunu yapmak için aynı anda CTRL+ALT+DELETE tuşlarına bastıktan sonra Görev Yöneticisi’ni açın. Görev Yönetici Uygulama sekmesinin görev listesindeki IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe Online Trading Sistem’i seçin ve daha sonra Görevi Sonlandır’a tıklayın.

5. IKONMENKULProdigySetup_vPL.exe Online Trading Sistem’i başlattıktan sonra, oturum aç formu görünecektir ve 45 saniye içinde doğru kullanıcı adı ve şifresi girmeniz gerekecektir. Eğer bu çerçeve sonlanırsa, sistem oturum açma hatası vererek kendini kapatacaktır. Kullanıcı adı ve şifresi girdikten sonra ActiveX Components ile ilgili hata mesajıyla karşılaşırsanız, oturum açma bilgileri (kullanıcı adı ve şifresi) geçersiz ya da yanlış girilmiş demektir.

6. Geçerli oturum açma bilgileri girildikten ve oturum açma formundaki OK tuşuna basıldıktan hemen sonra trading sistemi gerçekten başlamadan once yüklenme süreci başlar. Bu süreç internet bağlantınızın hızına ve çeşidine göre 4 ile 65 saniye arasındadır.

7. Burada bahsedilmeyen kurulum, indirme ve ilk kez yükleme prosedürleriyle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen Teknik Yardım Bölümümüzle irtibata geçin.